Jak rozwiązywać konflikty w związku dzięki skutecznej komunikacji?

👉 Konflikty są nieodłącznym elementem każdego związku, ale niezwykle ważne jest, jak sobie z nimi radzimy. Skuteczna komunikacja jest kluczowa w rozwiązywaniu konfliktów i utrzymaniu harmonii w związku. A dziś kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwiązywać konflikty dzięki skutecznej komunikacji.

💝 Zapraszam Cię na kolejny odcinek z cyklu AWANTURY O BZDURY.

👉 Jeśli chcesz się nauczyć sposobów komunikacji, które pomagają zbudować trwały i szczęśliwy związek 💕 , tutaj możesz zakupić wstępną konsultację.

👉 Wolisz przeczytać niż oglądać? Poniżej znajdziesz transkrypcję nagrania.

‌Witaj w kolejnym odcinku z cyklu “Awantury o Bzdury”. Nazywam się Lidia Korbus Then i uczę sposobów skutecznej komunikacji, które pomagają stworzyć trwały i szczęśliwy związek.

Konflikty są nieodłącznym elementem każdego związku, ale niezwykle ważne jest, jak sobie z nimi radzimy. Skuteczna komunikacja jest kluczowa w rozwiązywaniu konfliktów i utrzymaniu harmonii w związku. A dziś kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwiązywać konflikty dzięki skutecznej komunikacji.

Powtarzam to do znudzenia, ale niezwykle ważne jest słuchanie ze zrozumieniem. Słuchaj uważnie, co mówi Twój partner/ka i stwórz przestrzeń, w której czuje się on czy słyszany i zrozumiana.

Unikaj krytykowania i skup się na konstruktywnych informacjach, które pomogą rozwiązać problemy.

Używaj pozytywnych sformułowań zamiast negatywnych i agresywnych, aby uniknąć eskalacji konfliktu.

Bądź otwarty/a na sugestie. Bądź gotowy/a na przyjęcie sugestii , które przyniosą korzyści związkowi.

Wyrażaj swoje uczucia w sposób szczery i jasny, aby Twój partner/ka mógł zrozumieć Twoją perspektywę.

Wykorzystaj język “ja”. Zamiast oskarżać swojego partnerach, skup się na swoich odczuciach i używaj języka “ja”, który mówi jak to wygląda z Twojej perspektywy..

Zamiast na wygranej w sporze (bardzo iluzorycznej wygranej, bo tak naprawdę wcale nie wygrywasz) skup się na wypracowaniu wspólnych rozwiązań. Razem z partnerem czy partnerką szukaj rozwiązań, które pozwolą rozwiązać problemy i zapobiec konfliktom.

Użyj swojego poczucia humoru. Jeśli sytuacja pozwala, wykorzystaj żart, aby złagodzić napięcie i poprawić atmosferę.

Koniecznie zwracaj uwagę na swój ton głosu i unikaj agresywnych lub obraźliwych słów, które mogą zaostrzyć konflikt.

Zadbaj o komunikację niewerbalną. Bądź świadomy/a swojego języka ciała i pamiętaj, że twoje gesty, mimika i postawa mają duże znaczenie w komunikacji w związku.

Pamiętaj, że rozwiązywanie konfliktów w związku wymaga czasu, cierpliwości i kompromisów. Jednakże, zastosowanie powyższych wskazówek może pomóc Ci w utrzymaniu harmonii w związku i umożliwić rozwiązanie problemów, zamiast doprowadzać do kolejnych konfliktów.

Jak zwykle trzymam kciuki za skuteczna komunikacje w Twoim zwiazku.

Jeśli chcesz wziąć udział w treningu komunikacji w związku, odwiedź moją stronę, sprawdź, z czego możesz skorzystać, umów się na konsultację i ciesz się udanym związkiem.

A jeśli treści które słyszysz na moim kanale wydają Ci się użyteczne i chcesz otrzymywać kolejne, zasubskrybuj koniecznie mój kanał. Dzięki temu, otrzymasz informacje o kolejnych odcinkach z cyklu “awantury o bzdury”.

Pozdrawiam Cię bardzo ciepło.