Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość?

Aby osiągnąć w życiu coś, należy najpierw się dowiedzieć, co to właściwie ma być. Większość klientek, które do mnie trafiają, chce zmienić swoje życie. Chce, żeby po rozstaniu wyglądało ono inaczej. To ma być przecież nowy rozdział. Być może brzmi to dla Ciebie niewiarygodnie, jednak gdy pytam, jakie konkretnie to życie miałoby być, zwykle zapada cisza. Albo klientki mówią, jaka ich przyszłość ma nie być.

Dlaczego tak się dzieje? Niestety, bardzo rzadko precyzujemy swoje cele, czyli mówimy jasno, czego konkretnie chcemy. I do kiedy to ma się stać.

Oczywiście, że po świecie chodzi mnóstwo osób, które nie mają wyobrażenia, jak ma wyglądać ich życie, a jednak żyją 🙂 Jeśli znasz takie osoby, to wiesz też pewnie, że często mają one poczucie frustracji, że innym to „się” jakoś układa, a im nie.  

Na pewno niektórym faktycznie życie samo podsuwa piękny happy end, ale umówmy się, zdarza się to niezwykle rzadko. Najczęściej osoby, które w życiu osiągnęły szczęście prywatne lub zawodowe, po prostu jasno wiedziały, czego chcą dla siebie na przyszłość.

Dlatego, na jednej z początkowych sesji pomagam moim klientkom zajrzeć w ich przyszłość, jasno określić jak ich życie po rozstaniu ma wyglądać i kiedy to się ma stać. Taka konkretna wizja jest dla nich motywacją na późniejszych etapach, gdy wdrażają zmiany w swoje życie.

CZYM JEST WIZJA PRZYSZŁOŚCI?

Każda z nas jest inna i ma inne oczekiwania od życia. Jednak, gdy czujesz, że chcesz jakiejś zmiany, zawsze warto, abyś zaczęła od pytania: jak to będzie, gdy ta zmiana już nastąpi? I to jest właśnie wizja Twojej przyszłości – dokładne wyobrażenie tego, jaka ma być.

CO WARTO, ABY ZAWIERAŁA WIZJA NA PRZYSZŁOŚĆ?

W czasie pracy z klientką dbam o to, żeby to było wyobrażenie w 3D, a nawet 5D. Podstawowe elementy, jakie zawiera to:

Miejsce

Gdzie chcesz być? Gdzie mieszkać, gdzie pracować? Czy to jest to miejsce, w którym jesteś teraz, czy też myślisz o innym?

Osoby

Z kim tam będziesz: rodziną, z dziećmi, ze sobą? Z nowym partnerem życiowym, czy nie. Czy są tam jeszcze inni? Jak Ty tam wyglądasz?

Wydarzenia

Co tam się będzie działo? Za rok, dwa, trzy – co się wydarzy w Twoim życiu? Co CHCESZ, żeby się w nim wydarzyło? Może będziesz miała inną pracę? Może będziesz realizować swoje pasje, na które teraz nie masz czasu?

Emocje

Jak chcesz się czuć, kiedy tam będziesz? Jakie emocje mają Ci towarzyszyć w Twoim przyszłym życiu? Czy jesteś już spokojna? A może Twoje życie to jeden pęd, ponieważ poświęciłaś się bez reszty jakiemuś zajęciu, które sprawia, że czujesz się szczęśliwa? Systemy emocjonalne powiązane są z systemem odpowiedzialnym za procesy motywacyjne.

Kiedy?

To nieistotne, że na razie nie masz planu – zaufaj swojej intuicji. Na konkretny plan działania przyjdzie czas później. Na razie określ datę – do kiedy, według Ciebie, konkretnie mogłabyś osiągnąć to, czego pragniesz w swoim życiu.

Czy przyszły Ci jakieś pomysły do głowy? A może chociaż przez chwilę udało Ci się oczyma wyobraźni zobaczyć swoją wizję Nowego Rozdziału Twojego Życia?

To pierwszy krok. Bez niego nie będziesz wiedziała, do czego dążysz i spędzisz kolejne lata na wybieraniu różnych ścieżek na oślep, bez celu.

Wiem, że możesz nie być jeszcze na to gotowa – być może jesteś nadal w fazie, w której w ogóle nie chcesz myśleć o przyszłości – sprawdź najpierw, na którym etapie rozstania jesteś. 

Ważne, że gdy będziesz już gotowa do kolejnych kroków, abyś nie zapomniała pomyśleć o tym, jak właściwie to Twoje przyszłe życie ma wyglądać. Konkretnie.

A jeżeli czujesz, że jesteś już gotowa do zmian, to oczywiście zapraszam Cię serdecznie do skorzystania z sesji wstępnej, na której opowiem Ci, jak wygląda praca ze mną w czasie programu coachingowego NOWY ROZDZIAŁ – NOWA TY, w którym pomagam kobietom znaleźć siłę do rozpoczęcia nowego życia po rozstaniu z partnerem i zaplanować przyszłość, czyli kolejny rozdział ich życia.